School Survival


Has school destroyed your creativity and self-confidence? I'm working on a book called Recovering From School, to help you heal the damage caused. Join the Patreon or Newsletter to be notified about updates. Paid Patreon members will get early draft previews, as well as a free digital copy when it's done.


[English] [български] [Čeština] [中文(简体)] [Danske] [Deutsch] [Espa˝ol] [Filipino] [Franšais] [Hrvatski] [Italiano] [Português] [Română] [Suomi] [Svenska] [tiếng Việt] [Türkçe] [Binary]

Je normální nenávidět školu:

Jste naprosto v pořádku.

Vítejte na české verzi úvodní stránky School Survival (Přežití školy). Zbytek těchto stránek je anglicky, kromě fóra "Other Languages" (Jiné jazyky).

Pokud nenávidíte školu, rodiče a učitelé Vás možná rychle označí za "problémové" či "vzdorovité" nebo Vám diagnostují pytel poruch. Nic by nemohlo být vzdálenější pravdě.

Není špatné nenávidět školu, není špatné nenávidět být nucen chodit někam kam nechcete a "učen" věcem, které Vás nezajímají, způsoby, které by Vás zabily kdyby nuda byla smrtelná.

Nejste zbyteční pokud nedostáváte dobré známky a nemáte duševní poruchu pokud Vás pouhé pomyšlení na školu děsí.

Ve skutečnosti jste nejspíš naprosto příčetní.

Škola prý slouží k učení? No, nudění se není zrovna dobrý způsob jak se něco naučit! Není divu, že si nikdo nepamatuje to, co se ve škole museli našprtat. Škola není k učení, je kvycvičení lidí k poslušnosti vůči autoritě.

Nespoléhejte na školu aby Vás vzdělalala - s tím se můžete spolehnout pouze na sebe!

Tento psycholog vzkazuje dětem, které nenávidí školu:

Jako dospělý a psycholog vzkazuji všem dětem co nenávidí školu: nejste sami. Většina lidí ji nenávidí, ale většina se to neopovažuje říct, a mnoho o ní radši nepřemýšlí a tak ani neví jak se cítí. Nejste šílení – nemáte těžký psychologický problém (ale možná budete mít pokud zůstanete ve škole proti své vůli!); a nejste špatní jen proto, že chcete žít život po svém a dělatto, co si myslíte, že je správné – to by měli dělat všichni. Vy nejste problém: donucování je problém. Nucená školní docházka je problém. (přečtěte si celý článek)

Ale děti potřebují vzdělání!

Pokud si myslíte, že by se děti nic nenaučili kdyby nebylo školy, možná nevíte o alternativám vůči škole.

A pokud Vás rodiče nenechají vyzkoušet alternativy, můžete zůstat ve škole a nepřestávat upozorňovat na porušování dětských, studentských a lidských práv. Pokud máte pocit, že ze školy zešílíte, tady je příručka jak přežít pokud nenávidíte školu. Ať už uděláte cokoli, neničte majetek nebo neubližijte ostatním, protže to jen podpoří mylnou domněnku, že děti je potřeba ovládat. Design této stránky je tmavý a ponurý jen z jednoho důvodu- protože tak vypadá dobře :P

Pokud máte webovou stránku, prosím přidejte odkaz na nás! Zde jsou další způsoby jak můžete pomoct.

Mimochodem, "proti-škole" neznamená "proti-vzdělání".

Pokud se potřebujete vylít vztek, můžetepřidat "rambling" (napsat o tom, co Vás štve) zde. Každý může něco napsat a je to naprosto anonymní.

Co zde najdete

Laboro ad Nauseum - Working till you're sick

(Tento obrázek můžete použít jako hypertextový odkaz na tuto stránku)

Pár věcí k přečtení
Nějaká nepovinná četba.

Souprava na přežití
Jak přežít školu a zároveň pomoct změnit svět.

FAQ
Odpovědi na často kladené otázky (rady a podobně).

Zábava
Nějaké vtipné věci, které pomůžou od bolesti.

Fóra
Pokud byste se chtěli chvilku zdržet...

Řekněte o nás ostatním
Řekněte ostatním o School Survival (Přežití školy) :)

... a mnoho další na levé liště.

Translation help needed

We would like to have translated versions of this intro available in other major languages - so if you can translate it into your language, please contact me and let me know! Thanks :)

Download this site

The School Survival Guide: For offline reading, easier printing & distribution... (It's not the WHOLE site - there's no way the WHOLE site would fit in one text file and still be readable... but it's a good summary anyway).
school_survival_guide_v1-3.zip - Version 1.3

LATEST SITE UPDATE

6 Jan 09 How to make a resume
Happy new year :) Ayliana wrote a guide on how to write a good resume or CV, especially if you have no college experience. Also created a new section for it, about Alternative Jobs & Income Sources... so that means there will be more stuff added in there eventually.

Older site news

This site is best viewed with an open mind,
and Mozilla Firefox.


If you like what we're doing here, you can become a Patron and sign up for our newsletter!