School Survival


Has school destroyed your creativity and self-confidence? I'm working on a book called Recovering From School, to help you heal the damage caused. Join the Patreon or Newsletter to be notified about updates. Paid Patreon members will get early draft previews, as well as a free digital copy when it's done.


[English] [български] [Čeština] [中文(简体)] [Danske] [Deutsch] [Espa˝ol] [Filipino] [Franšais] [Hrvatski] [Italiano] [Português] [Română] [Suomi] [Svenska] [tiếng Việt] [Türkçe] [Binary]

Bu sitenin amacı:
Bu site, okula gitmeye dayanamayan öğrenciler için bir destek sitesidir. Size okulu bırakın , isyan edin ya da başka bir şey yapın demiyoruz. Yapacağınız şeyler sizin seçiminizdir, biz size sadece destek sunabiliriz veya yapacağınız şeyler hakkında bilgi verebiliriz. Bir kişinin işine yarayan çözüm başkalarına yaramayabilir. Seçim sizindir. Ve eğer bazı nedenlerden dolayı başkaları kendi seçiminizi yapmanıza izin vermezlerse, her zaman sizin problemlerinizi dinleyebilecek birini bulabilirsiniz.

Okulu sevmemeniz bir sorun değil:

Herhangi bir probleminiz yok.

Eğer okulu sevmiyorsanız, aileniz ve öğretmenleriniz sizi 'sorunlu' olarak tanımlayabilirler. Hiçbir şey gerçekten daha ileride olamaz.

Okulu sevmemekte yanlış bir şey yoktur, hiç kimse bir yere götürülüp ilgili olmadığı şeylerin kendisini eğer sıkılmak ölümcül olsaydı öldürebilecek şekilde "öğretilmesini" istemez.

Eğer iyi notlar alamıyorsanız veya okuldan korkuyorsanız zihinsel bir hastalığınız yok .

Aslında, belki de çok akıllısınızdır.

Okul öğrenmek için diyorlar değil mi? Sıkılmak, bir öğrenme yolu değildir! Neredeyse hiç kimse okuldakilerin kendilerine zorla ezberlettikleri şeylerin neredeyse hiçbirini hatırlamaz. Okul size bir şeyler öğretmez, sadece insanlara üzerindeki kişilere itaat etmeyi öğretir.

Okulun sizi 'eğitebileceğine' inanmayın. - Böyle sadece sizi kandırabilirler!

Bu psikoloğun okulu sevmeyen çocuklar için bir mesajı var:

Ben, bir yetişkin ve psikolog olarak, okuldan nefret eden çocuklara şunu demek istiyorum: yalnız değilsiniz. İnsanların çoğu okuldan nefret ediyor, ama genellikle bunu söylemeyi hak etmediklerini düşünüyorlar ve bunu düşünmeye bile dayanamıyorlar ve bundan dolayı nasıl hissettiklerini bile bilmiyorlar. Çıldırmış değilsiniz – bir psikolojik probleminiz yok (gerçi eğer okulda istemediğiniz halde kalırsanız belki bir sorun oluşabilir!); ve sizin hayatınızı kendi istediğiniz şekilde yaşamanızda, doğru olduğunu düşündüğünüz şeyi yapmanızda bir sorun yok – herkesin bunu yapması lazım. Problem sizde değil: Problem, size uygulanan baskıdır. Problem, okula gitmeye zorlanmaktır. (bu makalenin devamını okuyun)

Ama çocukların bir eğitime ihtiyacı var!

Eğer çocukların okul olmadan bir şey öğrenemeyeceğini düşünüyorsanız, belki de okula başka alternatiflerin olduğunu bilmiyorsunuzdur. Derslerinizi internetten bile alabilirsiniz.

Okul alternatifleri:
Evde eğitim İnternet üzerinden okumak Okulu bırakmak Açıköğretim Ve daha fazlası...

Eğer aileniz okul alternatiflerini denemenize izin vermezse okulu bırakmayıp bu konuyu başkalarına duyurabilirsiniz.. Eğer okul sizi deli ediyorsa, burada okuldan kurtulmak için bir kılavuz bulabilirsiniz. Ama ne yaparsanız yapın, asla çevrenize zarar vermeyin, çünkü bu sadece çevrenizdekilerin çocukların kontrol altına alınması gerektiğini düşündürecektir. Bu sitenin dizaynı siyah ve iç karartıcı olmasının tek nedeni var: Çünkü öyle daha havalı görünüyor

Eğer bir web sayfanız varsa lütfen bize bağlantı verin! Bize başka yollarla da yardım edebilirsiniz.

Bu arada, "anti-okul", "anti-eğitim" demek değildir.

Bu sitede olanlar

Laboro ad Nauseum - Working till you're sick

(Feel free to use this image as a banner to link to this site)

Okuyabileceğiniz şeyler

Survival Kit
How you can survive school and make a difference at the same time.

Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça sorulan sorulara cevaplar (tavsiyeler vb. şeyler).

Comic Relief
Acıyı hafifletmek için bazı eğlenceli şeyler

Forum
Eğer forumda takılmak isterseniz.

Spread the word
Başkalarına da school survival'ı tanıtın

...soldaki panelde daha fazlası da var.


If you like what we're doing here, you can become a Patron and sign up for our newsletter!